Podzimní kozačky

Podzimní kozačky se liší od těch zimních především tím, že mají slabší podšívku a nejsou tedy příliš vyteplené. Podšívka je většinou textilní bez kožíšku nebo jiných výplňových materiálů. Vyberte si nejkrásnější nebo nejlevnější v katalogu podzimních kozaček.

Kozačky jsou módní boty a nosí se proto v každém ročním období. Už dávno neplatí, že jde o boty na zimu (případně do interiéru). Velkou oblibu si získaly lehké jarní a perforované letní kozačky. A podzim bez kozaček si většina žen také nedokáže představit. Podzimní kozačky mají zpravidla středně vysoký střih, tedy je tato obuv vyšší než kotníčková, ale zároveň dosahuje jen pod kolena. Výhoda této výšky bot je to, že spolehlivě ochrání před podzimními plískanicemi, ale zároveň zbytečně neakumulují příliš teplo, což bude potřeba až v zimních měsících. Kozačky na podzim jsou nejčastěji ušité ze syntetické kůže nebo ze semiše. Semišové kozačky ale nesmíte zapomenout naimpregnovat, protože podzimní počasí by se na jemné semišové obuvi mohlo velmi rychle nemile poznamenat. Zapínání kozaček určených pro podzimní období bývá zpravidla stejné jako u těch zimních: na zip nebo přezku, možný je také rozparek, který umožňuje snadnější nazouvání i pohodlnější nošení těchto botiček.

Podzimní móda je ve znamení barev. Nejinak tomu je i o obuvi a potažmo i u dámských nevyteplených kozaček. Svrchní povrch kozaček může mít různé podzimní barvy, ale převládají spíše tmavší odstíny, které lépe maskují případné zašpinění bot od kaluží, bahna a dalších přírodních nečistot, které se na podzim v čím dál větší míře vyskytují na cestách a chodnících. I móda musí někdy ustoupit praktičnosti. Podzimní kozačky si obvyklou barevnou strohost proto mohou vynahrazovat různými dekoračními prvky: velmi oblíbené jsou různé kovové cvočky, přezky, řetízky a kožené řemínky, které se snadno čistí a jejichž údržba není náročná – a přesto dělají z obyčejné podzimní obuvi trendy záležitost, která ctí nejnovější módu.

Nic nenalezeno...

Zdá se, že přesně to, co hledáte, se v naší databázi bot momentálně nenachází.

Zkuste svůj požadavek zadat trochu jinak: použít jiné slovo, synonymum, vyzkoušet množné/jednotné číslo apod.

1. Ivana Dobrovolná (20. 09. 2014)

Dobrý den, objevila jsem nádherné podzimní kozačky od Refresh které jsou z hladké hnědé kůže, vy tady máte jen černé dají se objednat ty kozačky také v hnědé barvě? Ráda bych se je koupila ale černé mi přjdou že se na podzim moc nehodí.

2. Bata (02. 10. 2014)

http://stylamo.cz/s/podzimni-kozacky

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Váš názor na tyto boty: jak se vám boty líbí, hodnocení obuvi, zkušenosti s botami, recenze bot, doporučení pro ostatní.